Bir vuruşla süslenmiş bir dönüş. Geniş bir kadro, güç santralleri ve ev atmosferi hakkında Gudas

DünyaBot

Member
Finliler klasiklerini sağlam savunma ve detaylarla oynadılar, öyle değil mi?
Çok fazla şut çektiğimizi, kaliteli fırsatlar yakaladığımızı düşünüyorum. Bugün, önümüzdeki haftaya kadar tamamlamamız gereken bir sonumuz yoktu. Ama genel olarak skor dışında oynama şeklimizi beğendim. Zayıflama konusunda dikkatli olmalıyız ama genel olarak çocuklar sonuna kadar mücadele etti.

Finlilerden çok daha fazla şutunuz vardı ama verimlilik gösterdiler. Manzaraların ayarlanması gerekecek mi?
O da var ama gereksiz yere onları hücum sahasına soktuk. Savunma alanında daha fazla oynamamız gerekiyor. Ancak bugün bizim için çekimler pek iyi gitmedi, bu doğru. Ama bu kadar çok çekim yaptığımıza sevindim. Oraya bir şey düşecek.

Oldukça uzun bir süredir oynamadınız, bu fark edildi mi?
Yaklaşık iki haftadır maç yapmadım ama otuz saniyenin ardından oldukça iyiydi.

İlk vuruştaki o güzel vuruş başlamana yardımcı oldu mu?
Kesinlikle oyunumun ihtiyacı olan şey bu.

Kampta sizden çok var. Zaten eğitimdeyken kendinizi karşılaştırmak daha mı zor?
Değil, antrenmanlar daha tempolu, buzlar biraz daha hızlı parçalanıyor, dolayısıyla hokey sopasının üzerinde böyle bir rahatlık yok. Ama hepsi aynı ve kendilerini gösterebilecek çok sayıda oyuncunun olmasını daha çok avantaj olarak görüyorum. Bir tamirci için rekabet iyi bir şeydir.

Kamptan önce tanımadığınız adamlar var mı?
Birçok erkekle ilk kez burada tanıştım. Yaklaşık üç yıldır şampiyonaya gitmediğim için bazı oyuncuları keşfediyorum. Bu bir tanınma kartı ama hoşuma gidiyor, adamlar akıllı.

Yeni takım arkadaşlarından herhangi biri sizi şaşırttı mı?
Birçoğu dikkatimi çekti. Birini unuttuğuma eminim o yüzden isim vermek istemiyorum.

Savunma çiftinde Michal Kempný ile hızlı oynadınız mı?
Zaten gençlik takımında ve Washington'da birlikte oynadık. Birbirimizden ne bekleyeceğimizi, hangi tarzda hokey oynadığımızı ve bunun bize uygun olduğunu biliyoruz.

Beş yıl aradan sonra milli takıma dönüşünüzü beğendiniz mi?
Bundan keyif aldım. Bir tamircinin yanında oynamak her zaman bir onurdur. Fırsat bulursam gelirim ve bu benim için başka bir deneyim olur.

Avrupa buz pateni pistinin her iki tarafındaki ekstra sayaçlar tanıdık geliyor mu?
Bu alışkanlıkla ilgili, açılarla ilgili. Ne kadar uzun süre oynarsanız o kadar alışırsınız. Diskle daha fazla zamanınız olacak, böylece oyunlar tekrar gelişecek. Oyunumuzu geliştirmek için bir haftamız var.

Radko Gudas, Finlandiya maçı sırasında hakemle konuşuyor.

Bir hafta sonra Prag'da Finlilerle buluşacaksınız, bu size ne gösterdi?
Kendimize diskleri onlar adına atmamız gerektiğini aşılamalıyız. Herhangi bir mola bize çok fazla enerjiye mal olacak. Finliler güçlü kontra ataklara sahip ve mağlubiyetlerimizden sonra sayıca üstünler, bu yüzden buna dikkat etmemiz gerekecek. Antrenör maçın hemen ardından hatırlattı bize. İyileştirmeye yer var ama hokeyin temposunu biz yönetiyoruz ve pek çok olumlu şeyi elimden alıyorum.

Şampiyonluk evindeyken farklı bir hazırlık mı yapılıyor?
Henüz hazırlık aşamasında. Bu konuda delirmemeliyiz ama hepimiz hokey oynamayı biliyoruz, bununla başa çıkabiliriz ve diğer oyunlar gibi buna da hazırlanırız.

Bazı oyuncular uzun süredir oynamıyor, gelişecekler mi?
Yüzde yüz. Bundan sonraki maçlarda mutlaka daha iyi olacağız. Sondaki form önemli olacaktır.

Ev atmosferinden nasıl memnun kaldınız?
Serin. Birbirimizi hiç duymuyorduk ve bu hoşuma gidiyordu.

Eski bir bek oyuncusu olan babanız izlemeye geldi mi?
Sizce röportaja neden geç kaldım, kendisiyle sohbet ettik. Kayınbirader ve kayınpeder de oradaydı. Umarım buradaki atmosferden memnun kalmışsınızdır. Babam burada oynuyordu, çok iyi hatırlıyor.

NHL oyuncuları buzda daha fazla zaman isteyebilirler mi, bunun için tüm antrenman maçlarını bile oynayabilirler mi?
Biz hiçbir şeyi dikte etmek için burada değiliz. Herkesin neler yapabileceğini gösterme şansına sahip olması önemlidir. Bu koçların bizi nasıl kullanmak istediklerine bağlı.

Daha fazla maç yapmayı mı tercih edersiniz?
Ana maçlar Cumartesi gününden itibaren ve iki maç oynamaktan çekinmem. Koçun beni nasıl kullanacağını göreceğiz. Ama onunla uğraşmak istemiyorum.

Koç, güç oyunlarında kartlarını açığa çıkarmak istemediğini söyledi. Güç merkezine ulaşmak sizin için de zor mu?
Uzun zamandır oynamadım. Sanırım burada uzun forvet oynamaya alışkın oyuncularımız var ve burada kalmak için herhangi bir neden göremiyorum. Güçlü bir şansım var, eğer koçlar isterse elbette beni oraya koyabilirler. Ama bazı cuma günleri çalmıyorum, bu yüzden kendimi oraya zorlamayacağım.

Takımda az sayıda sağ elini kullanan forvet var, takımın güç oyunlarında bile farklı şekilde karşılaştırma yapması gerekiyor mu?
Sanırım bunu söyleyemem. Çok fazla solcumuz var ama onlar yetenekli oyuncular. Muhtemelen sağdan ziyade sol taraftan oynamak zorunda kalacağız, böylece şutörler iyi pozisyonlara girebilecekler. Çocuklar birlikte oynayacak ve her şey giderek daha iyi olacak.